Kopírovací papír ArtCopy

Kopírovací papír ArtCopy představuje naprostou špičku mezi kopírovacími papíry nejvyšší kvality. Jedná se o parametrově nejkvalitnější papír na našem trhu, který je vhodný pro veškeré druhy tisku a kopírování ... Je vyráběný z nejkvalitnější eukalyptové celulosy v  nejmodernější továrně v evropě, v portugalském Portucel Soporcel. Tento výrobce, který ve svém závodě mimo jiné vyrábí celou řadu dalších papírů, například značky Navigator, Target, Pioneer a další, se smluvně zavázal, že u papíru ArtCopy bude garantovat ty nejlepší parametry, kterých je možné docílit pouze v případě ideálního běhu výrobní linky. Při náběhu a doběhu výrobní dávky není snadné tyto parametry udržet stabilní a často tak papíry, které v tomto čase vyrobí mohou mít odlišné, resp. proměnné parametry. To v případě našeho papíru neplatí. 

Kopírovací papír ArtCopy, který nabízíme pouze ve formátu A4, má plošnou hmotnost 80 g/m2. Vyniká extrémně vysokou bělostí 171 CIE a mimořádnou opacitou (průsvitností/neprůsvitností) 95%. Vysoká pevnost archu zaručuje bezproblémové použití i na všech typech vysokokapacitních kopírovacích strojích, laserových i inkoustových tiskárnách. Jedná se o ideální papír pro barevný i černobílý, jednostranný i oboustranný tisk s garancí 100 tisíc kopií na 1 zásek.

kopirovaci_papir_artcopy.jpg

Splňuje přísné ekologické normy ISO 14001. Je certifikován FSC (Forest Stewardship Council) a splňuje tak přísná kritéria nevládní organizace, která kontroluje proces obnovitelného lesního hospodaření a prokazatelný původ dřeva, ze kterého byl vyroben. Je vyráběn bez použití volného chlóru ECF (Elementary Chlorine Free). Je certifikován Rainforest Alliance, což znamená, že takový produkt musí splňovat celou řadu ekologických a sociálních standardů. Dále je certifikován ISO 9001, která odpovídá normě kvality výrobního procesu, OHSAS 18001 - normu pro ochranu zdraví a bezpečnosti. Splňuje ISO 9706, jako tzv. trvanlivý papír, který je vhodný pro dlouhodobou archivaci. Zakoupením tohoto papíru rovněž přispíváte na léčbu rakoviny prsu.

Kopírovací papír ArtCopy je balený po balíčcích s 500 listy, v jedné krabici je 5 balíčků, na 1 paletě je 48 krabic, resp. 240 balíčků.

Věděli jste čím je Eukalyptus mimořádný?

Kopírovací papír ArtCopy je vyráběn ze 100% eukalyptové buničiny. Na světě existuje mnoho druhů Eukalyptů (přes 800 druhů), ale jen některé z nich jsou vhodné na výrobu kopírovacích papírů. Těm se navíc daří jen v určitých oblastech, a proto není možné je pěstovat kdekoliv na světě. Český termín pro Eukalyptus (Eucalyptus) je Blahovičník. V našem případě se jedná o Blahovičník Kulatoplodý, latinsky Eucalyptus Globulus, což je velmi rychloucí strom, jehož roční přírůstek je 3 - 10 metrů. V Evropě (především v Portugalsku) dosahuje maximální výšky cca 45 metrů, v Austrálii i více než 65 metrů. Jeho dřevo se používá ve stavebnictví a papírenském průmyslu, kde díky intenzivnímu pěstování eukalyptových lesů, u nichž od chvíle výsadby až po jeho zpracování neuběhne často ani 5 let, získá výrobce na poměrně malém - omezeném území, prakticky neomezený zdroj dřeva. Po vytěžení určité oblasti, dochází k nové výsadbě mladých stromků, které jsou v následujících cca 5-ti letých cyklech opět "sklizeny". Tím je zajištěna také práce pro lokální zemědělce, které díky obnovitelným zdrojům získávají nepřetržité uplatnění při pěstování mimořádně kvalitní suroviny - dřeva. V přidružených laboratořích dochází za pomocí šlechtění, například pomocí genetické selekce či klonováním, k průběžnému zvyšení i jeho výtěžnosti. Nákupem tohoto papíru tak skutečně šetříte naše životní prostředí.

 

Galerie

Srovnání kopírovacího papíru ArtCopy s ostatními papíry. Parametry kopírovacího papíru ArtCopy. Vlastnosti eukalyptu - výchozí suroviny pro výrobu papíru ArtCopy. Informace a nabídka kopírovacího papíru ArtCopy. Krabice papíru ArtCopy.