ZPÁTKY DO ŠKOLY

Máme za sebou náročný školní rok 2020/2021, který se zavedením tvrdých lockdownů přinesl nově do naší krajiny tyto fenomény:

-    premiéru dosud nezažité distanční výuky
-    následný přesun zaměstnanců (zejména žen) z administrativních pozic do tzv. „home-office“

Nahrazení prezenční výuky distanční formou představovalo obrovskou výzvu pro všechny zúčastněné. Učitelé se za pochodu formovali v ostřílené online přednášející, počítači naprosto nepolíbení prvňáčci se za pár měsíců stali obstojnými klikajícími uživateli a žáci vyšších tříd bez nadsázky experty.

Zásadně se změnila komunikace mezi školou a rodiči, která si našla novou, elektronickou cestu. Místo písemných vzkazů do sešitů zafungovaly emaily a žákovské knížky se na mnoha místech přeměnily v „eŽK“, a definitivně ztratily svou papírovou podobu.

Příchod nového školního roku 2021/2022, proto nyní vítají děti i jejich rodiče s velmi rozmanitým spektrem pocitů. Některé děti se těší na své spolužáky, které dlouhou dobu kvůli COVIDu neviděli, jiní se naopak fyzického kontaktu obávají.

Nový školní rok, zvláštěpak prezenční formu studia, děti zpravidla vítají.
Nový školní rok, zvláštěpak prezenční formu studia, děti zpravidla vítají.

Rodiče řeší psychické problémy nejen u ratolestí, ale i svých vlastních, které pramení z dlouhotrvajícího napětí a obav z nejisté budoucnosti.

V našem oboru uzavření maloobchodních prodejen s papírenským a školním sortimentem, se současným přesunem kancelářských pracovníků do domácího prostředí způsobily přemístění prodejů na elektronická tržiště a do online obchodů, jenž také významným způsobem ovlivnily poptávku.

Školy omezily své jindy velkoobjemové objednávky, stejně tak rodiče podstatně méně doplňovali dětem psací potřeby a jiné pomůcky do výuky. Nákupy školních batohů a penálů mnohdy odložili do následujícího školního roku.

Na druhou stranu, kvůli zrušení kroužků bylo třeba děti doma nějak zabavit, a tak nevídaně vzrostla poptávka po zboží volnočasových aktivit jako kreslení, lepení, stříhání, modelování aj. z tolik populární kategorie „DIY“ (z angl. „Do It Yourself“). Letošním hitem se u nás stala např. výroba slizu, nalepovací oči a téměř zapomenutý krepový papír.

Dlouhodobý trend digitalizace se v uplynulém pohnutém roce manifestoval také v kancelářích, zejména „domácích“, a co bylo možné, řešilo se bez potřeby tisku a papírové archivace. Přesto se klasickému zakládání dokumentů žádná firma nevyhne, a tak šanony, složky, nejrůznější sponky a tonery jsou stále potřebným a velmi žádaným zbožím.

Byť je internetové prostředí uživatelsky velmi vstřícné a online nákup jednoduchý a mohl by svádět k neuváženým objednávkám, ukazuje se, že místo dříve bezhlavého házení zlevněných předmětů do nákupního vozíku naši spotřebitelé více přemýšlejí. Preferují vyšší kvalitu a spolehlivost produktů, zajímají se o původ zboží, upřednostňují český výrobek před čínským a čím dál častěji zohledňují ekologickou šetrnost při výrobě (jako příklad uveďme výrobky, a zvláštěpak pořadače, CAESAR OFFICE). Především však zákazníci očekávají úsporu času a financí, když mohou objednat vše potřebné na jednom místě.

Tyto stále rostoucí nároky nejlépe splní specializovaný prodejce, jenž nabídne tak širokou škálu produktů, že jí žádný super ani hypermarket nemůže konkurovat, a vybaví školáka či kancelář přesně na míru. Navíc, disponuje-li vedle eshopu také dostatečně vybavenou kamennou prodejnou, kde lze sortiment osobně prohlédnout, nákup zabalit a ještě jej nechat odeslat na požadovanou adresu, získá si spokojeného klienta hned třikrát.

V naší loni otevřené nové prodejně v Hodoníně můžete strávit hodiny a vždy dobře nakoupíte. Ať už hledáte běžné či speciální psací potřeby, nůžky, diáře, sešity či sortiment pro lepení a balení, barvy, modelovací a jiné výtvarné potřeby nebo papíry, podložky, desky, boxy, stojánky či šanony, jistě si vyberete, jsme totiž největší prodejnou tohoto sortimentu na Moravě. Navíc u nás máte jistotu, že se při nákupu budete cítit komfortně a bez tlaku a že Vašim případným návrhům a přáním dopřejeme sluchu a jsme schopni flexibilně na ně zareagovat.

Přesvědčte se osobně, ať už svou návštěvou v Hodoníně či výběrem z našeho elektronického katalogu na webu.