VOLBY 2021

Líbí se vám, v čem žijeme? Jste spokojeni se současným stavem naší společnosti? Schvalujete dramaticky rostoucí zadlužení naší země? Souhlasíte s ukotvením České republiky ve stávajících strukturách? Chcete i do budoucna podpořit nedávno uplatňovaná politická opatření? Nebo cítíte potřebu změny a vykročení novým směrem?

Ať tak či onak, máte prostor se svobodně vyjádřit v nadcházejících parlamentních volbách, které proběhnou již příští víkend, v pátek 8. října od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 9. října od 8.00 hodin do 14.00 hodin.

Hlasování se uskuteční ve 14 volebních krajích, v tom volebním okrsku, kde jste přihlášeni k trvalému pobytu, pokud však nemáte vyřízen voličský průkaz, který Vás opravňuje volit i jinde (o ten můžete požádat osobně na příslušném správním úřadě do 6. října).

Hlasovací lístky obdržíte nejpozději 5. října. A jak s nimi naložíte? V prvé řadě si přiznejte, oč Vám v této volbě jde. Máte jasného kandidáta, nebo stále váháte?

 

Říjnové volby do Poslanecké sněmovny 2021 - šťastnou ruku Vaší volbě
Říjnové volby do Poslanecké sněmovny 2021 - šťastnou ruku Vaší volbě

A vůbec – orientujete se v programech všech 22 politických stran, hnutí a koalic?

Pokud patříte mezi ty, kteří se z různých důvodů o politiku příliš nezajímají, a přeci cítíte zodpovědnost v rozhodnutí, komu svůj hlas odevzdáte, máme pro Vás hned dva zajímavé tipy. Prvním je navštívit stránky Programydovoleb.cz, kde je uveden souhrn kandidujících subjektů. Zde můžete dle zájmu listovat jednotlivými tématy a nacházet konkrétní stanoviska a odpovědi zástupců těchto politických formací.

Anebo můžete na Volební kalkulačce zodpovědět poměrně široký výběr otázek, přičemž vyhodnocení Vašich odpovědí vygeneruje shodu či blízkost s konkrétními politickými uskupeními. Tím získáte tipy na svého favorita. A může se stát, že ke svému překvapení objevíte stranu či hnutí, o nichž jste dosud neslyšeli či byste o jejich zvolení neuvažovali. Nezapomínejte však zohlednit jejich volitelnost čili potenciál úspěchu ve smyslu zvolení do Poslanecké sněmovny a jejich možnost prosadit svá předsevzetí a sliby.

A nyní prakticky. Je pátek odpoledne či večer nebo sobota dopoledne, v hlavě (či srdci) již máte o své volbě jasno, vcházíte do budovy, v níž deklarujete, že tomu či onomu subjektu hodláte do budoucna svěřit svůj hlas.

Co můžete ve své voličské místnosti potřebovat? Mohla by to být šikovná desinfekce do kapsy, vlhčené ubrousky, hygienické roušky nebo respirátory, kapesníčky apod., určitě ale nějaká propiska či pero, případně poznámkový či lepicí bloček… Vybavte se jimi třeba u nás. Zvolte KAMPI OFFICE.

Volby do sněmovny jsou sice za dveřmi, ale ještě stále je čas nastudovat si pečlivě, kdo s kým a proti komu a dopátrat se možných budoucích scénářů dalšího vývoje v naší zemi. Vždyť my jsme takovými volebními experty. Aniž si to uvědomujeme, volíme nesčetněkrát za den. Nejen co si oblékneme a co sníme. Volíme své naladění, způsob reakce na očekávané i nové. My sami volíme svůj pozitivní či negativní postoj. A i když to tak na první pohled nevypadá, kvalitu svých životů máme zcela ve vlastních rukou.

Přejeme Vám tedy samé šťastné volby.