PODZIM PLNÝ BAREV

Máme tu podzim, a ten zní náladou přímo kochací. Příroda svléká svůj zelený kabátek a ve své rozvernosti střídá tu žlutou blůzku, tu červenou sukýnku, tu hnědý svetřík…, a předvádí modely všemožných variací. Na krku šňůru kaštanových korálů, v uších šípky, rty potře šťávou z ostružin. Rozpuštěné vlasy jí vlají ve větru a s kyticí chryzantém kráčí krajinou. I děti vtáhla do polí, kde cvičí své zdivočelé draky. Vše tak zvláštně voní vadnoucím listím, houbami v lesích a kouřem z bramborové nati – cítíte?

Jak lehce se lze zasnít při pohledu z okna kanceláře, člověk by užuž zaklapl notebook a vyběhl ven. Ale nezoufejte, máme pro Vás návrh: Až dnes půjdete domů, zpozorněte. Budete překvapeni, jak krásně se město ustrojilo. Zrušte víkendový nákup, místo něj vytáhněte rodinku do lesa a tam se dosyta kochejte, nasávejte čerstvý vzduch a rozpusťte se v přítomném „teď. A doma, až si dáte teplý čaj, zahrajte si na malíře, nechejte své štětce se roztančit a zachyťte, co jste si v sobě přinesli.

Dovolte si hrát a kouzlit, naše čarodějná kuchyně Vám poskytne vše, co umělec může potřebovat. Stačí zvolit podklad – ať už papír či posbírané kamínky, kaštany nebo šišky, a vybrat si z naší bohaté nabídky vhodný nástroj.

Barvy podzimu hrají všemi tóny
Barvy podzimu hrají všemi tóny

Začátečníci nejspíš sáhnou po čtvrtce papíru a klasických či voskových pastelkách, zdatnější malíře uspokojí naše široká paleta temperových barev a kouzelníci – experti mohou třeba akrylovými barvami zkrášlit kamínky, co našli na cestě.

Přeci v každém člověku dřímá umělec, čekající na příležitost. Zahoďte ostych a každou jednu využijte. Pak svými barevnými příběhy vyzdobte své domovy i kanceláře a vdechněte jim kus života a sebe. Bude Vám v nich příjemněji.