ŠKOLNÍ POTŘEBY

Také si myslíte, že výběr školních pomůcek je neřešitelný úkol?

Všichni to známe: na přelomu srpna a září, jako obvykle, mnoho rodičů shání vše, co je potřeba do školy, často na poslední chvíli. Nejlepší je si vše naplánovat, mít připravený seznam, nenechávat nákup na konec prázdnin a zbytečně se tak nestresovat. Obchody bývají plné podrážděných rodičů s dětmi školního a předškolního věku, na mnoha místech jsou už věci vyprodány a tím se výběr snižuje a nervozita rodičů stupňuje.

Některé obchody a supermarkety nabízejí takzvané balíčky školních pomůcek. Může Vám to usnadnit nákup a můžete i ušetřit nemalé peníze, než při nákupu jednotlivých pomůcek. Při výběru ale dobře zvažte, co takový balíček obsahuje? Nakupujte je raději v menších obchodech a specializovaných prodejnách, kde vám lépe poradí s výběrem nejen balíčků, ale také jednotlivých pomůcek do školy.

Dnes mnoho rodičů preferuje nákupy přes internetové obchody, vše si mohou vybrat v pohodlí z domova.

Kancelářské, školní a výtvarné potřeby - pro děti i pro dědy
Kancelářské, školní a výtvarné potřeby - pro děti i pro dědy

Některé věci ale není vhodné nakupovat bez možnosti fyzického vyzkoušení – například školní aktovky a batohy, doporučuje se vybírat takové, které se anatomicky přizpůsobí dětským zádům. Přeci jen jedná se o zdraví dítěte a tyto potřeby bude používat každodenně a dlouhodobě.

Na rozdíl od supermarketů, které nabízejí omezené množství pomůcek, ne vždy v dobré kvalitě, u nás snadno nakoupíte různé druhy sešitů, s různými druhy linek, čisté i čtverečkované, pro malé i velké školáky, bloky a bločky, studentské bloky, bílé i barevné papíry nejen na výtvarnou výchovu, modelovací hmoty a plastelíny, nůžky pro děti, lepidla, vodové a temperové barvy, tuše a redispera, fixy a zvýrazňovače, pastelky a voskovky, penály a pouzdra, psací potřeby, kružítka, pravítka, trojúhelníky, desky na abecedu a číslice, školní hodiny, rozvrhy, stíratelné tabulky, stojánky, globusy.

Penály: nejmladší školáci ocení spíše dvou nebo třípatrové, plné pestrobarevných pastelek a fixek. Starší děti na prvním stupni ocení jedno nebo dvoupatrový penál a žáci druhého stupně naopak upřednostňují pouzdrové penály.

Hodně důležitý je výběr správné psací potřeby. Menší děti se totiž často potýkají s nesprávným úchopem psacího pera, proto buďte při výběru této pomůcky zvláště obezřetní. Také pastelky volte raději takové, které mají trojhranné tělo pro lepší úchop, případně jsou opatřeny zářezy pro jejich správné držení. Vodovky vybírejte takové, které dobře kryjí - například Anilinky.

Jestli máte doma prvňáčka a nemáte seznam pomůcek od školy, nezbývá než s nákupem některých pomůcek počkat až na září.

Máte obavy, že váš malý školák během pár dnů svoje pomůcky ztratí? Pořiďte mu sadu samolepek s jeho vlastním jménem a nalepte mu je na oblečení, tužky a další školní pomůcky.

Co by to bylo za školní den bez dobré svačinky? Dózy na svačiny v naší nabídce jsou nejen designové, ale mají praktické členění a jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů.

Hodně rodičů zapomíná na bezpečnost svého dítka při cestě do školy, na reflexní prvky, které by měly být dnes již samozřejmou součástí batohu, nebo aktovky. Pro menší školní děti jsou ideální reflexní pásky, které se přizpůsobí jakkoliv velké ruce či noze, ale můžete je dát i na školní pomůcky. Mimo reflexní pásky lze také využít i jiné doplňky pro zvýraznění postavy na silnici. Například reflexní přívěsky, tahačky na zip, odznaky, klíčenky, které se snadno připevní na jakoukoliv tašku, nebo batoh. Dobré je také použít reflexní samolepky.

Na rozdíl od supermarketů nabízejí menší obchody s rodinným přístupem specializovanější výběr pomůcek a také vám rádi poradí a pomohou. Některé z nich nabízejí své zboží i na internetu.

Věříme, že v našem obchodě snadno naleznete vše potřebné pro svého školáka a přejeme vám příjemný nákup.