Balicí papíry

1-balici_papir-clanek.jpg

Balicí papír – řeknete si běžná věc. V tomto článku se dozvíte více o druzích balicích papírů a jejich vlastnostech. Mají široké možnosti využití, ať již v květinářství, cukrářství, v obuvnictví, potravinářském průmyslu nebo pro ochranu skla a křehkých předmětů. Některé balicí papíry jsou vhodné i jako proklady do krabic.

Šedák je papír vyrobený z recyklovaných vláken, cenově je velmi výhodný. Není tak pevný, jako třeba papír sulfátový, ale je vhodný na balení, výplně a proklady všeho druhu. Renovujete své obydlí, a chcete si nechat doma vymalovat? Sáhněte po tomto šedém balicím papíru, který skvěle zakryje to, co je potřeba. Šedák lze i vylepšit například pomocí povoskování, nanesení hotmeltu (nanesení tavných lepidel za tepla) nebo potravinářské fólie. Samozřejmostí je potisk logem vaší firmy a vším, co si budete přát. Je ekologickým řešením pro všechny, co chtějí chránit přírodu a dbají na ekologii.

Těm, kteří pracují v cukrářství, pekařství, v obuvnictví nebo s křehkým zbožím (sklo, porcelán a další), lze doporučit hedvábný balicí papír Albíno. Má bílou barvu, je dobře propisovatelný a lehký. I jeho vlastnosti lze vylepšit nánosem vosku, hotmeltu či potravinářskou fólií. Na přání se dá také potisknout. Papír je určený pro přímý styk s potravinami a je zdravotně nezávadný.

 

Při balení zásilek je ekologickým řešením fixační papír. Je vyroben z recyklovaného materiálu. Slouží hlavně jako výplň do krabic, zásilek atd. Mačkaný papír, v roli výplně, ochraňuje předměty při jejich přepravě a skladování. Využije jej kurýr, ale i člověk, který se stěhuje. Fixační papír se prodává hlavně ve formě role. Velkou výhodou tohoto papíru je, že se dá využívat opakovaně.

Kloboukový balicí papír oplývá nízkou gramáží, vyrábí se ze sběrového papíru a má šedou barvu. Zaujme vás svou jemností, uhlazeností a lehkostí. Kloboukový balicí papír je vhodný zvláště do květinářství na balení květin, nebo na univerzální balení např. keramiky, skla nebo kožené galanterie.

Pro všechny řezníky je vhodná pergamenová náhrada, je totiž učená na balení masných výrobků. Papír je nebělený a nepromastitelný. Je bez přídavku chemických činidel a s atestem pro styk s potravinami, což je dobrá zpráva pro spotřebitele. Vylepšit jeho vlastnosti můžete nánosem vosku, hotmeltu nebo potravinářské fólie. Na přání je možný potisk.

Papír s vrstvou parafínu se nazývá gačovaný papír, ten nepropouští mastnotu ani vlhkost. Skvěle se hodí pro ochranu kovových předmětů již zabalených nebo konzervovaných při skladování a přepravě. Účinně chrání před poškozením vodou a konzervačními přípravky. Potisk je u něj také možný dle vašeho přání.

Potřebujete odolný a pevný papír? Zvolte si sulfátový (kraftový) balicí papír nebělený, hodně unese a je nejběžnějším druhem hnědého papíru. Krásně drží tvar a jen tak se neroztrhne. Je oblíbený pro svůj přírodní vzhled. I u něho je možný nános vosku, hotmeltu nebo potravinářské fólie. Nalézá široké uplatnění v potravinářství a využijete ho na kreativní obaly nebo proklady.

Bělený sulfátový (kraftový) balicí papír je bílý hlazený papír ze sulfátové celulózy. Je velmi pevný, jen tak nic ho nezničí. Je jako ryba ve vodě v potravinářském průmyslu, udrží i sypké potraviny. Na vaše přání jej lze opatřit nánosem vosku, hotmeltu, potravinářské folie nebo potiskem.

Balicí papír můžete využít i v kreativní sféře. Například na dárek, ten pak už stačí jen dekorovat přírodními materiály – různé větvičky, sušené ovoce, provázek. Ekologicky zabalený dáreček vypadá nádherně.

Zkrátka: vyberte si ten správný balicí papír a pusťte se do balení!